close
تبلیغات در اینترنت

دانستنی های سفر

آخرین ارسال های انجمن

نگاهی به آیین نوروز در خارج از مرزهای ابران

موضوع : گردشگری ,دانستنی های سفر , | تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1392 زمان : 11:48 | بازدید : 354
نویسنده : | نظرات ()

آیین نوروز فقط به مرزهای ایرانی محدود نیست، همان‌طور که پیشتر‌ها مرزهای ایران زمین این نبوده است. نوروز را این روزها دیگر در بسیاری از کشورها جشن می‌گیرند نه به‌واسطه ایرانیانی که مهاجرت کرده‌اند و حالا نوروز را خاطره ایرانی می‌دانند که اقوامی دردنیا آن را پاس می‌دارند، زیرا پدرانشان آن را پاس می‌داشته‌اند. اکنون نوروز دیگر جهانی شده است.  فارغ از همه ثبت‌های رسمی جهانی یا ملی، این جشن نوزایی طبیعت سده‌ است که جهانی است، جشنی که برکت و روزهای بهتر را نوید می‌دهد و برای سال‌های طولانی است که در میان دیگر ملیت‌ها جشن گرفته می‌شود. ملت‌هایی که برخی در طول این سال‌ها درد و زجر فراوانی را متحمل شده‌اند و نوروز توانسته در میان تمام مصیبت‌ها، نور امیدی بر دلشان بتاباند.  تشابهات فرهنگی ایران با بسیاری از کشورهای اطرافش باعث شده این کشورها همواره یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانیان باشد. برای ایرانیانی که در ایام نوروز به یکی از این کشورها سفر می کنند، بد نیست بدانند که آنها هم می توانند مراسم عید نوروز را در کنار مردم این کشورها جشن بگیرند البته با یادآوری این نکته که تفاوت هایی در آیین آنها و ایران وجود دارد که باید متناسب با آنها برخورد شود.

آیین نوروز فقط به مرزهای ایرانی محدود نیست، همان‌طور که پیشتر‌ها مرزهای ایران زمین این نبوده است. نوروز را این روزها دیگر در بسیاری از کشورها جشن می‌گیرند نه به‌واسطه ایرانیانی که مهاجرت کرده‌اند و حالا نوروز را خاطره ایرانی می‌دانند که اقوامی دردنیا آن را پاس می‌دارند، زیرا پدرانشان آن را پاس می‌داشته‌اند. اکنون نوروز دیگر جهانی شده است.

فارغ از همه ثبت‌های رسمی جهانی یا ملی، این جشن نوزایی طبیعت سده‌ است که جهانی است، جشنی که برکت و روزهای بهتر را نوید می‌دهد و برای سال‌های طولانی است که در میان دیگر ملیت‌ها جشن گرفته می‌شود. ملت‌هایی که برخی در طول این سال‌ها درد و زجر فراوانی را متحمل شده‌اند و نوروز توانسته در میان تمام مصیبت‌ها، نور امیدی بر دلشان بتاباند.

تشابهات فرهنگی ایران با بسیاری از کشورهای اطرافش باعث شده این کشورها همواره یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانیان باشد. برای ایرانیانی که در ایام نوروز به یکی از این کشورها سفر می کنند، بد نیست بدانند که آنها هم می توانند مراسم عید نوروز را در کنار مردم این کشورها جشن بگیرند البته با یادآوری این نکته که تفاوت هایی در آیین آنها و ایران وجود دارد که باید متناسب با آنها برخورد شود.

آخرین مطالب ارسالی

اعلام اعلام زمان ثبت‎نام اولین آزمون استخدامی ۹۴
به به زودی انواع اموزش کامپیوتری به صورت رایگان برای شما همراهان گرامی ما
دهه دهه هفتادي هايي که در سال 93 درخشيدند
زور زور گيري از زنان و دختران در تهران با خودرو
ويژگي ويژگي هاي اختصاصي دولت احمدي نژاد
موجودی موجودی گرفتن برای پیرمرد
طنز طنز درب ضد سرقت
خواننده خواننده زن گرجستاني مسلمان شد! + عکس
شخصی شخصی که در داربی 71 در چشم رحتمی لیزر می انداخت شناسایی شد
دزدیدن دزدیدن جنین دوست صمیمی باردار توسط دختر ۱۸ساله